Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

1 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty: KRS 0000522417

Fundacja Dom Autysty od jesieni zeszłego roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. To oznacza, że można nam przekazywać 1 procent podatku w ramach deklaracji PIT za 2017 r.

Jak to zrobić? To bardzo proste. Trzeba tylko w odpowiednim miejscu formularza podatkowego wpisać nazwę fundacji i jej numer KRS 0000522417. A jeśli formularz wypełnia za nas ktoś inny, np. doradca podatkowy, wystarczy podać mu naszą nazwę i numer KRS.

1 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty: dlaczego to jest ważne?

Fundację Dom Autysty założyli rodzice nastolatków z autyzmem. Nie czekamy bezczynnie na to, co los przyniesie, działamy! Przemek, Damian, Sonia, Dawid, Robert, Andżelika, Jurek, Maciej, Jeremi, Kuba i Marcin nie będą samodzielni, nawet kiedy dorosną. Chcemy, aby mieli dobry, bezpieczny dom, miejsce, w którym będą prowadzili szczęśliwe życie, także wtedy, kiedy rodziców już nie będzie. Od kilku lat pracujemy bardzo intensywnie. Organizujemy imprezy charytatywne, żeby zbierać środki na budowę, ale także zapewniamy półkolonie letnie i zimowe dla wszystkich uczniów z autyzmem ze szkoły, do której chodzą nasze dzieci.

I cały czas myślimy o przyszłości. Sytuacja dorosłych osób z autyzmem w naszym kraju jest trudna, nie ma dla nich odpowiedniego wsparcia. Zależy nam, by w Domu Autysty prowadzone były zajęcia usamodzielniające i warsztaty rozwijające umiejętności osób z autyzmem.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nasz Dom zaczniemy budować już w tym roku. Miasto Poznań przekazało w użytkowanie wieczyste teren, na którym powstanie pierwszy w naszym mieście – i jeden z nielicznych w Polsce – dom dla dorosłych osób z autyzmem. Mamy plan, przygotowaliśmy program, wiemy jak to zrobić.

Jurek, Maciek, Marcin i Jeremi – to m.in. dla nich powstanie Dom Autysty

Gromadzimy środki na ten cel. Mogą Państwo wspomóc naszą inicjatywę – przekazując swój 1 procent podatku – gest, który sprawi, że nasze dzieci otrzymają szansę na dobre szczęśliwe życie.

Dziękujemy za 1 procent w tym, i w kolejnych latach!

Fundacja Dom Autysty, KRS 0000522417
powrót