Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Aukcja dla Domu 2 grudnia 2023 r. w Zamku. Zobacz katalog!

Aukcja dla Domu

Aukcja dla Domu. Grafika: Grzegorz Myćka

To już ósma edycja Aukcji dla Domu! Wielka charytatywna aukcja sztuki organizowana przez Fundację Dom Autysty przy wsparciu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2023 r. w CK Zamek, początek o godz. 16.

Aukcja dla Domu jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Odbywa się równolegle na żywo oraz online, i jest transmitowana na portalach Facebook i Youtube.

W aukcji można wziąć udział osobiście, zostanie przeprowadzona w Korytarzu Amonitowym Zamku. Trzeba tylko przyjść nieco wcześniej, żeby się zarejestrować. Można również licytować za pośrednictwem portalu artinfo.pl . Tu jest link do internetowego katalogu aukcji:

https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-dla-domu?per_page=all

Z poziomu internetowego katalogu można zlecać kupno pracy albo licytować online w dniu aukcji.

Aukcja dla Domu: ponad 100 prac

Licytację będzie prowadził Maciej Narożny. Kuratorką Aukcji dla Domu i poprzedzającej ją wystawy jest Natalia Łojek. Autorem oprawy graficznej wydarzenia jest Grzegorz Myćka.

Podczas aukcji licytowanych będzie ponad 100 prac, większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Marcin Berdyszak, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka czy Szymon Szymankiewicz. Będą też prace przekazane przez artystów znanych w skali ogólnopolskiej, np. Wilhelma Sasnala i Ewę Kuryluk.

Wystawa dla Domu od 22 listopada

Wszystkie prace będzie można obejrzeć na Wystawie dla Domu w Zamku (sale Laboratorium) w dniach 22 listopada – 2 grudnia 2023 r. Wenisaż wystawy 22 listopada o godz. 12. Wystawa będzie czynna w godzinach 12-19, w dniu aukcji w godz. 12-14. W poniedziałek 27 listopada wystawa będzie zamknięta. Oprowadzania kuratorskie po wystawie: w sobotę 25 listopada o godz. 12. i w piątek 1 grudnia o godz. 18.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wsparcie Domu Autysty, pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem. Część wpływów posłuży wsparciu terapii uczniów z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu, prowadzonym przez Miasto Poznań.

Aukcja dla Domu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania. Wydarzeniu patronuje również Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

powrót