Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Aukcja dla Domu 4 grudnia w Zamku. Zapraszamy, katalog już jest!

Aukcja dla Domu to wsparcie dla osób z autyzmem. Artyści przekazali na nią 101 pięknych prac.

Aukcja dla Domu – coroczna wielka charytatywna aukcji sztuki – organizowana jest przez Fundację Dom Autysty z Poznania przy wsparciu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Odbędzie się 4 grudnia w Zamku, początek o godz. 16.

Aukcja dla Domu odbędzie się w tym roku po raz szósty. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa nie wiemy jeszcze, czy aukcja odbędzie się  w Zamku z udziałem publiczności, czy też możliwy będzie jedynie udział za pośrednictwem portalu artinfo.pl.

Aukcja dla Domu – katalog

Katalog aukcji jest już na stronie artinfo.pl: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-dla-domu-2021 Za jego pośrednictwem można już teraz składać zlecenia kupna i zlecenia do licytacji telefonicznej. Po uprzednim zarejestrowaniu się na portalu artinfo.pl będzie można także brać udział w licytacji live – podbijać cenę za pośrednictwem komputera. Cena wywoławcza wszystkich prac to 200 zł.
Jeśli możliwa będzie licytacja z udziałem publiczności, będzie można także podbijać ceny „na żywo” w Zamku, po uprzedniej rejestracji.

Aukcja dla Domu – transmisja wideo

Kuratorką aukcji i wystawy jest Natalia Łojek, licytację poprowadzi Maciej Narożny. Na Facebooku będzie można oglądać transmisję wideo wydarzenia. Podczas aukcji licytowanych będzie 101 prac, większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, m.in. Piotr C. Kowalski, Honza Zamojski, Grzegorz Myćka czy Szymon Szymankiewicz. Będą także prace bardzo znanych artystów z innych miast, m.in. Agaty Nowosielskiej, Jerzego Dmitruka, Wilhelma Sasnala i Doroty Buczkowskiej.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem, przede wszystkim na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem. Część wpływów – jak co roku – posłuży wsparciu terapii uczniów z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu.

Aukcję dla Domu swoim patronatem objęli Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Wojciech Hora. Sponsorem aukcji jest Aquanet.

powrót