Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Fundacja zorganizowała wakacyjne zajęcia dla uczniów z autyzmem

Wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Fundację Dom Autysty. Wycieczka na plac zabaw

Wakacje letnie trwają, czasu wolnego jest mnóstwo, ale na zajęciach terapeutycznych zorganizowanych przez Fundację Dom Autysty nikt się nie nudził.

Uczestnicy – nastoletnie osoby z autyzmem – brali udział w wycieczkach, wyprawach na lody i place zabaw, mieli warsztaty plastyczne, kulinarne, muzyczne i ogrodnicze. Terapeuci dokładali starań, by każdy autysta mógł w pełni rozwinąć swój potencjał.
Kreatywny projekt interdyscyplinarny “Morskie opowieści” oznaczał wykorzystanie różnych technik plastycznych, mnóstwo zaangażowania i zabawy, by stworzyć wodny świat, tak miły w upale. Nasza altana stała się morską oazą, wokół której trwały wodne zabawy.

Wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Fundację Dom Autysty. “Morskie opowieści” w altanie Domu Autysty

Warsztaty kulinarne zawsze są hitem wśród różnorodnych zajęć w Domu Autysty. Klasyczny polski obiad, desery, przekąski, gofry, muffinki, a nawet pizza – powstały przy dużym zaangażowaniu młodych ludzi, którzy w ten sposób uczą się samodzielności.
Warzywno-ziołowy ogród przy Domu Autysty był pieczołowicie pielęgnowany, a całe otoczenie wzbogaciło się o świeżo posadzone rośliny ozdobne.

Wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Fundację Dom Autysty. Warsztaty plastyczne

I w całym tym bogatym programie nie zabrakło czasu na rozwijanie kompetencji społecznych – gry i zabawy z rówieśnikami, w parach i podgrupach, wspólne układanie puzzli, gry planszowe i zręcznościowe są doskonałym treningiem umiejętności społecznych.

Zadanie sfinansowane zostało ze środków budżetowych Miasta Poznania.
powrót