Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Galeria Dom. Za nami pierwszy w tym roku wernisaż w Domu Autysty

Wernisaż wystawy w Galerii Dom. Pierwsza z prawej Julia Królikowska Fot. Fundacja Dom Autysty

Jestem pod wrażeniem, że na wernisażu było tak dużo gości, że był taki fajny, żywy odbiór prac – stwierdziła Julia Królikowska, artystka pracująca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Pani Julia w marcu prowadziła w Domu Autysty pierwsze warsztaty plastyczne w ramach projektu „Galeria Dom 4. Edukacja artystyczna i włączenie społeczne osób z autyzmem”. Ich tematem był: „Świat”. Prace powstały na nietypowych, okrągłych podobraziach. Zadaniem młodych artystów było stworzenie i pokazanie na obrazach własnej interpretacji świata wokół, bądź wewnątrz nich.

W warsztatach wzięli udział uczestnicy zajęć dziennych w Domu Autysty: Łukasz Borowiak, Paulina Girtler, Michał Rowiński, Maciej Wanecki, Damian Jaworowicz, Marcin Staniszewski oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu: Adrian Byliński i Tomasz Iwański. „Światowy” wernisaż” odbył się 18 kwietnia 2024 r. w Domu Autysty. Powstałe na płótnach oraz papierze realizacje są różnorodne. Są takie, w których artyści podeszli do tematu w sposób ilustracyjny, i takie, gdzie świat jest pokazany abstrakcyjnie.

Warsztaty artystyczne i wystawy w Domu Autysty są częścią projektu „Galeria Dom 4. Edukacja artystyczna i włączenie społeczne osób z autyzmem”, dofinansowanego przez Miasto Poznań.

powrót