O nas - Grafika ozdobna O nas - Grafika ozdobna

Nasze dzieci

Przemek
Przemek

Jest spokojnym, dwudziestotrzyletnim młodzieńcem, zawsze uśmiechniętym i pogodnym, uczniem trzeciej klasy szkoły przysposabiającej do pracy. Wolny czas chętnie spędza przy komputerze – słucha muzyki, gra na PSP. Bardzo lubi pływać, umie to robić samodzielnie. Lubi wycieczki samochodowe i samolotowe. Jest bardzo rodzinny, ma dobry kontakt ze swymi starszymi siostrami.

Damian
Damian

Ma dwadzieścia lat. Lubi gry komputerowe, odpoczywa słuchając ulubionej muzyki, wyszukuje ją sobie samodzielnie w telefonie. Chętnie koloruje. Wielki z niego smakosz i entuzjasta spacerów na świeżym powietrzu.

Robert
Robert

Robert to dziewiętnastoletni “szef kuchni” – przygotowywanie wymyślnych dań i listy zakupów to jego żywioł. Uwielbia podróże samochodem i zwiedzanie nowych miejsc, a także spacery po lesie, jazdę na rowerze, basen, kino. Każdy dzień musi nieść ze sobą jakąś formę atrakcji, którą sam skrupulatnie planuje dzień wcześniej. Relaksuje się słuchając muzyki i rozwiązując zadania matematyczne na komputerze.

Sonia
Sonia

Sonia ma dwadzieścia lat. Jest bardzo wesołą dziewczyną, lubi słuchać muzyki. Ma niesamowitą pamięć fotograficzną, co widać podczas układania puzzli. Bardzo lubi spotkania z rówieśnikami, zajęcia szkolne i wprost kocha ptasie mleczko.

Angelika
Angelika

To już prawie dwudziestoletnia dziewczyna, która lubi mieć zawsze swoje zdanie. Ma duszę artystki – malarki, tworzy piękne dzieła na laptopie, ale ostatnio najwięcej uwagi poświęca swoim paznokciom – manicure hybrydowy musi być ? Kocha muzykę – aktualnie najbardziej lubi słuchać piosenek Madonny.

Marcin
Marcin

Jest bardzo wysokim szesnastolatkiem, a apetyt niezmiennie mu dopisuje. Widać, że Marcin to wielki smakosz. Uwielbia i domaga się długich spacerów, zwłaszcza takich na łonie przyrody, żadna pogoda nie jest mu straszna. Bardzo lubi układać puzzle, szczególnie z wieloma elementami. Zawsze jest pogodny, a w tych nielicznych momentach złego nastroju – oj, lepiej nie podchodzić!

Jeremi
Jeremi

Jeremi to rezolutny, wesoły i pełen energii siedemnastolatek. Uwielbia spędzać wolny czas na pływalni, jeździć tandemem, słuchać muzyki od poważnej do poezji śpiewanej morza (szant) oraz oglądać animacje z wartką akcją. Kocha morze, jeziora i rzeki. Zachwyca się tym żywiołem podobnie jak całą przyrodą nieożywioną. To niezwykle łagodny i całkowicie pozbawiony agresji młody człowiek, chętny do poznawania otaczającego go świata. Często szuka towarzystwa swojego starszego brata.

Dawid
Dawid

Dawid ma dziewiętnaście lat, lubi rysować, malować i słuchać ulubionych piosenek z You tube. Wiosną lubi spacery, podróże, jazdę na tandemie, chętnie chodzi na hipoterapię. Latem uwielbia kąpać się w morzu i bawić na plaży.

Kuba
Kuba

Kuba to pogodny, rozśpiewany chłopak. Ma 17 lat, wbrew stereotypowi ludzi z autyzmem uwielbia towarzystwo i nowe bodźce. Do szkoły jeździ najczęściej z tatą na tandemie, bardzo ceni też rowerowe i piesze wycieczki do lasu. Jest bardzo muzykalny, lubi i dobrego rocka sprzed pół wieku, i poezję śpiewaną, francuskie piosenki, i jazz. A jeśli chodzi o jedzenie – przepada za czekoladą, ale także – dla kontrastu – za surowymi warzywami.

Maciek
Maciek

Maciej skończył osiemnaście lat, jest spokojnym i bardzo pogodnym chłopakiem. Potrzebuje i lubi, kiedy ma opiekuna na wyłączność. Chętnie jeździ rowerem tandemem, chodzi na bieżni. Uwielbia siedzieć w jacuzzi i brodzić na boso w morzu. Z ipadem, na którym ogląda ulubione bajki z muzyką w tle, nie rozstawałby się najchętniej wcale. Zawsze uśmiechnięty.

Jurek
Jurek

Ma dziewiętnaście lat i uwielbia wycieczki samochodowe. Chętnie maszeruje na bieżni, skacze na trampolinie i korzysta z siłowni na wolnym powietrzu. Z wielkim zainteresowaniem ogląda ilustrowane książki oraz albumy z rodzinnymi zdjęciami. Od czasu wakacji w Hiszpanii jest wielkim wielbicielem i zjadaczem oliwek.