Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Opieka wytchnieniowa w Domu Autysty. Odpoczynek dla rodziców

Wycieczka w ramach projektu opieki wytchnieniowej

Rodzice odpoczywają, osoby z autyzmem spędzają czas pod fachową opieką. Fundacja Dom Autysty prowadzi projekt opieki wytchnieniowej, finansowany z Funduszu Solidarnościowego.

Codzienna opieka nad osobą niesamodzielną to bardzo wymagające zadanie. Rodzice i opiekunowie silnie zaburzonych osób z autyzmem częstokroć funkcjonują na granicy wyczerpania psychofizycznego. Bardzo cenna jest możliwość wytchnienia, regeneracji sił. I świadomość, że dziecko (nawet dorosłe) jest w tym czasie pod dobrą, fachową opieką.

W takiej właśnie sytuacji byli uczestnicy pobytu weekendowego z projektu “Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2022. Osoby z autyzmem uczyły się samodzielności, aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu, samodzielnie tworzyły puzzle, miały warsztaty kulinarne. Znalazł się jeszcze czas na lody i wspólną kolację w altanie. A rodzice mieli wtedy kilka chwil dla siebie.

Zadanie sfinansowane zostało ze środków Funduszu Solidarnościowego. Program “Opieka wytchnieniowa” polega na realizacji zadania w zakresie świadczenia usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Otrzymaliśmy na ten cel środki w łącznej kwocie 263 218,98 zł. Program potrwa do końca roku, odbywa się w trybie dziennym lub całodobowym.

Opieka wytchnieniowa w Domu Autysty

powrót