Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Półkolonie dla uczniów z autyzmem dofinansowane przez Miasto Poznań

Półkolonie letnie 2021 - przygotowania do wyjścia na wycieczkę

Półkolonie letnie 2021 – przygotowania do wyjścia na wycieczkę

Przerwy od zajęć szkolnych, ferie zimowe czy wakacje letnie to niełatwy czas dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Na szczęście w Fundacji Dom Autysty mamy znów – jak co roku – półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży z autyzmem.

Właśnie minęły dwa tygodnie pełne atrakcji: były najbardziej ulubione zajęcia kulinarne (przebojem oczywiście pizza, frytki i spaghetti z sosem pomidorowym), zajęcia plastyczne, były zabawy z wodą w upalne dni, przechadzki i pikniki, wypady na lody, do zoo i ogródka jordanowskiego, a nawet koncert skrzypcowy.

Po raz pierwszy dzieciaki wzięły udział w warsztatach z luksografii oraz zajęciach hortiterapii. A po tych wszystkich aktywnościach – odpoczynek w cieniu na hamakach. Urządzony niedawno teren zielony wokół Domu Autysty był intensywnie wykorzystywany – trampolina, huśtawki, altana, dużo miejsca do biegania czy jazdy na hulajnodze, wszystko to dawało uczestnikom radość i swobodę w wyborze aktywności.

Koncert skrzypcowy podczas półkolonii

Koncert skrzypcowy podczas półkolonii

Nasz ogródek hortiterapeutyczny był doglądany troskliwie przez mniejszych i większych ogrodników. Czekamy na pierwszy zbiór pomidorów. 

Wsparcie dla rodziców

Jak zwykle sprawdziły się zajęcia z masami sensoplastycznymi, puszczanie dużych baniek i treningi na siłowni zewnętrznej. Były też gry w planszówki, układanie puzzli i wspólne oglądanie bajek.

Zorganizowany atrakcyjny czas to dla osób z autyzmem także okazja do trenowania samodzielności i pogłębiania więzi społecznych, a dla ich rodziców – ogromne wytchnienie i pomoc.

Zajęcia sfinansowane zostały ze środków budżetowych Miasta Poznania. Wzięły w nich udział 22 osoby, każda skorzystała z 60 godzin zajęć.

#poznanwspiera

Wypoczynek na hamaku

Wypoczynek na hamaku

 Warsztaty kulinarne

powrót