Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Poznańscy Lioni pomogli w wyposażeniu Domu Autysty i naszego ogrodu

7 lipca, przed Domem Autysty. Od lewej: Jacek Trębecki, Hanna Barełkowska (Fundacja), Alfreda Kita, Elżbieta Woźniak-Kozak, Dariusz Bońkowski, Maria Sterczewska, Adam i Marlena Kompowscy (Fundacja), Mariusz Szeib, Danuta Dębicka, Daniel Wcisło

Dzięki wsparciu działaczy Lions Club mamy w Domu Autysty wiele sprzętów, a w ogrodzie altanę, huśtawki, trampolinę i sprzęt nawadniający.

Współpraca Fundacji Dom Autysty z Lions Club Poznań Pro Futuro trwa od lat. Wspólnie organizowaliśmy doroczne charytatywne Majówki z Lwem. W ciągu ostatniego roku, kiedy wyposażaliśmy i urządzaliśmy Dom Autysty, poznańscy Lioni, pod kierownictwem Danuty Dębickiej z Lions Club Poznań Pro Futuro, pamiętali o nas i mocno nas wsparli.

Już w sierpniu 2020 r. dostaliśmy darowizny od LC Pro Futuro, LC Concordia, LC Polonia i LC Patria –  wszystkie kluby z Poznania. Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup mebli, zabudowę jednej z kuchni, sprzęt terapeutyczny.

Niedługo potem wyruszył w trasę z Gdańska do Berlina Freedom Charity Run – międzynarodowy bieg charytatywny, organizowany przez Mariusza Szeiba, Liona, działającego w poznańskim LC Rotunda. Otrzymaliśmy połowę wpływów z tego biegu. Na mocy umowy darowizny zawartej z Okręgiem 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions środki te zostały przeznaczone na w większości na urządzenie terenu wokół Domu Autysty, częściowo także – na doposażenie wnętrza.

Huśtawki i altana

 

 

Dzięki tej darowiźnie mamy piękną altanę, huśtawki, trampolinę, system nawadniający, naprawiony płot, a także – nowe drzewa i krzewy. A także – robota kuchennego, stół, kuchenkę mikrofalową.

Żywopłot i drzewa posadzone dzięki darowiźnie

Lioni w Domu Autysty

W środę 7 lipca mieliśmy w Domu Autysty miłych gości. Odwiedzili nas: Danuta Dębicka, Maria Sterczewska, Alfreda Kita i Elżbieta Woźniak-Kozak z Lions Club Poznań Pro Futuro oraz uczestnicy Freedom Charity Run, działacze Lions Club Poznań Rotunda: Mariusz Szeib, Dariusz Bońkowski, Jacek Trębecki i Daniel Wcisło. Pokazaliśmy im, jak wydaliśmy podarowane pieniądze.

Serdecznie dziękujemy!

powrót