Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Rekordowa Aukcja dla Domu 2021. Dziękujemy artystom i licytującym!

Aukcja dla Domu 2021, Fot. Tomasz Kamiński

151 700  zł udało się zebrać podczas 6 Aukcji dla Domu w poznańskim Zamku. Najwyższą cenę osiągnął linoryt Wilhelma Sasnala. Wylicytowano go za 17 500 zł. Wpływy pomogą w wyposażeniu Domu Autysty.

Aukcja dla Domu jest jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Z udziałem publiczności aukcja odbyła się po rocznej przerwie. W 2020 roku z powodu pandemii można było głosować tylko przez internet za pośrednictwem portalu artinfo.pl

W sobotę 4 grudnia licytacja zgromadziła w Centrum Kultury Poznania Zamek setkę licytujących. Cena wywoławcza wszystkich prac była taka sama – 200 zł. Osiągane ceny były jednak wyższe, niż w poprzednich latach. Wynik licytacji jest najlepszy w sześcioletniej historii Aukcji dla Domu.

Aukcja dla Domu. Sasnal wyceniony najwyżej

Linoryt Wilhelma Sasnala został sprzedany za 17500 zł. Praca artysty Noriakiego „Dalij jedź” – za 11000 zł. Obraz Krzysztofa Klimka „Figura” znalazł nabywcę za 8200 zł. „Późne popołudnie. Spotkanie” Martty Węg – za 4400 zł, a „Reversed magnetism” Honzy Zamojskiego – za 3000 zł.

Licytacja w imieniu klientów internetowych, fot. Tomasz Kaminski

Za 1200 zł została sprzedana praca Wakacyjna mapa autorstwa Michała Siwczaka, mężczyzny z autyzmem, która powstała podczas warsztatów artystycznych w Domu Autysty, prowadzonych przez artystkę Sonię Rammer.  Fundacja Dom Autysty cyklicznie organizuje warsztaty artystyczne z osobami z autyzmem, prowadzili je dotąd wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Piotr C. Kowalski, Robert Bartel, Sonia Rammer, a także Natalia Łojek, kuratorka Aukcji dla Domu, Robert Lemke, i street-artowiec Noriaki.

Aukcja dla Domu. Podziękowania

Sobotnią licytację prowadził Maciej Narożny z Radia Eska. Kuratorką Aukcji dla Domu i poprzedzającej ją Wystawy dla Domu była Natalia Łojek, artystka i kuratorka.

Aukcja dla Domu, Maciej Narożny prowadzi licytację, Fot. Tomasz Kamiński, materiały Fundacji Dom Autysty

Aukcję dla Domu swoim patronatem objęli Prezydent Miasta Poznania oraz JM Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Sponsorem Aukcji dla Domu był Aquanet. Identyfikację wizualną przygotował Grzegorz Myćka. Transmisję wideo zrealizowała firma Colour Pictures. Zdjęcia dla Fundacji zrobił Tomasz Kamiński. Dziękujemy!

To szósta edycja Aukcji dla Domu. Dzięki tej aukcji rodzicom osób z autyzmem udało się zebrać fundusze na wkład własny do projektu unijnego i wybudować Dom Autysty – pierwsze takie miejsce w Poznaniu i regionie. Teraz dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyposażenie placówki i na wsparcie terapii osób z autyzmem.

Baner firmy Aquanet, sponsora Aukcji dla Domu. Fot. Tomasz Kamiński

Aukcja dla Domu, rejestracja licytujących, Fot. Tomasz Kamiński, materiały Fundacji Dom Autysty

Aukcja dla Domu, uczestnicy w Holu Amonitowym CK Zamek, Fot. Tomasz Kamiński, materiały Fundacji Dom Autysty

powrót