Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Zajęcia relaksacyjne i grupa wsparcia dla opiekunów w Domu Autysty

Zajęcia z arteterapii w Domu Autysty prowadzi prof. Robert Bartel

Zajęcia z arteterapii w Domu Autysty prowadzi prof. Robert Bartel

– Od razu czuję się lepiej – mówi jedna z mam, wychodząc z zajęć z pilatesu. – W końcu robię coś także dla siebie, a nie tylko dla dziecka – dodaje inna. – Arteterapia pozwala mi przyjrzeć się moim emocjom, lubię to – stwierdza kolejny rodzic.

W Domu Autysty od września 2020 roku w ramach programu „Razem do samodzielności. Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem i ich opiekunów” odbywają się spotkania grupy wsparcia i zajęcia relaksacyjne dla opiekunów faktycznych osób z autyzmem.

Opiekunowie relaksują się podczas zajęć z pilatesu (prowadzi je Marlena Muchowiecka) i jogii (Urszula Wilczyńska-Kalak), biorą udział także w arteterapii prowadzonej przez prof. Roberta Bartela, jednego z najlepszych fachowców w Polsce w tej dziedzinie. A o swoich potrzebach i problemach opiekunowie opowiadają na grupie wsparcia prowadzonej przez bardzo doświadczoną w prowadzeniu takich grup specjalistkę, Teresę Kopeć.

Zajęcia z pilatesu w Domu Autysty

Zajęcia z pilatesu w Domu Autysty

Obciążenie opiekunów niskofunkcjonujących osób z autyzmem jest tak duże, że niezbędne jest dla nich wsparcie fizyczne i psychiczne. A zajęcia, które odbywają się w Domu Autysty tę rolę spełniają.

Europejski projekt w Domu Autysty

Projekt „Razem do samodzielności – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i ich rodzin” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu prowadzonego przez Fundację Dom Autysty odbywają się także zajęcia dzienne dla dorosłych osób z autyzmem a także pobyty weekendowe w 11 mieszkaniach trenigowych, znajdujących się w Domu Autysty.

powrót