Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Aukcja dla Domu 2022 odbędzie się 3 grudnia w Zamku i online

Aukcja dla Domu. Maciej Narożny i Natalia Łojek prowadzą licytację w 2021 r. Fot. Maciej Kaczyński CK Zamek

Aukcja dla Domu to charytatywna aukcja sztuki organizowana przez Fundację Dom Autysty z Poznania przy wsparciu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Aukcja będzie miała miejsce 3 grudnia 2022 r. w CK Zamek, początek o godz. 16.

Aukcja dla Domu odbędzie się w tym roku po raz siódmy. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Odbywa się równolegle na żywo oraz online, i jest transmitowana na portalach Facebook i Youtube.

Tu jest katalog aukcji: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-dla-domu-2022

W tym roku podczas aukcji licytowanych będzie ponad 100 prac: obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz kolaże. Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: Ewy Kuryluk, Doroty Buczkowskiej czy Grzegorza Klimka. Jako pierwsza licytowana będzie praca Michała Kaczmarka, osoby z autyzmem, uczestnika warsztatów artystycznych w Domu Autysty.

Kuratorką Aukcji dla Domu jest Natalia Łojek. Licytację będzie prowadził Maciej Narożny. Identyfikacja wizualna: Grzegorz Myćka. Licytować będzie można na żywo – w Zamku, oraz za pośrednictwem portalu artinfo.pl

Pod linkiem poniżej – informacje, jak licytować zdalnie przez artingo.pl:

https://artinfo.pl/artinformacje/jak-licytowac-z-artinfo

Prace przeznaczone na licytację będzie można oglądać w Zamku podczas Wystawy dla Domu. Wystawa będzie czynna od 23 listopada do 3 grudnia 2022 r. (oprócz poniedziałku 28 grudnia – tego dnia, jak we wszystkie poniedziałki, wystawy w Zamku są nieczynne). Zaplanowaliśmy dwa oprowadzania kuratorskie po wystawie: 26 listopada o godz. 12 oraz 2 grudnia o godz. 18. Wystawę można oglądać w godz. 12-20, jedynie w dniu aukcji, 3 grudnia, będzie czynna jedynie w godz. 12-14.

Natalia Łojek oprowadza po Wystawie dla Domu

 

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego i jedynego w Poznaniu miejsca dla dorosłych osób z autyzmem wymagających dużego wsparcia.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Patronat medialny: Telewizja WTK, Gazeta Wyborcza, epoznan.pl

powrót