Aż 22 000 zł zapłacił nabywca pracy Ewy Kuryluk, znanej polskiej artystki mieszkającej w Paryżu. Ewa Kuryluk od lat wspiera Fundację Dom Autysty, ale nigdy jej praca nie osiągnęła takiej wysokiej ceny. Jest to także rekord w historii Aukcji dla Domu.
W tym roku w poznańskim Zamku licytowane były 102 prace, obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz rzeźby. Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Marcin Berdyszak, Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Szymon Szymankiewicz. Jako pierwsza licytowana była praca Łukasza Borowiaka, osoby z autyzmem, uczestnika zajęć dziennych w Domu Autysty. Praca powstała podczas warsztatów artystycznych w Domu Autysty.
Kuratorką Aukcji dla Domu jest Natalia Łojek. Licytację prowadził Maciej Narożny. Licytować można było na żywo – w Zamku, oraz za pośrednictwem portalu artinfo.pl
Za duże kwoty zostały zlicytowane także prace: Wilhelma Sasnala (9500 zł), poznańskiej artystki Anny Chorzępy-Kaszub (9000 zł), Noriakiego (7500 zł) i Marcina Berdyszaka, znanego artysty z Poznania, byłego rektora Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (6500 zł).
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, którzy przekazali nam swoje prace na aukcję, wszystkim licytującym i kupującym, Natalii Łojek – kuratorce aukcji, Maciejowi Narożnemu, który prowadził licytację, gościnnej i profesjonalnej ekipie @Zamek, wszystkim osobom, które wolontaryjnie pracowały przy skomplikowanym przedsięwzięciu, jakim jest Aukcja dla Domu. Specjalne podziękowania dla @Pixel Multimedia za świetną transmisję na żywo z aukcji.
Widzimy się za rok, na kolejnej Aukcji dla Domu! Znamy już termin: sobota 23 listopada.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc dorosłym osobom z autyzmem. Fundacja Dom Autysty planuje uruchomić drugie miejsce dla osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną, potrzebujących dużego wsparcia.
Aukcja dla Domu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
powrót