Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Aukcja dla Domu online. Jak licytować przez internet? Trzy sposoby

Aukcja dla Domu w 2018 r. że w tym roku licytację poprowadzi Maciej Narożny

Aukcja dla Domu w 2018 r. Także w tym roku licytację poprowadzi Maciej Narożny

Aukcja dla Domu już 5 grudnia o godz. 16. Jedna z największych w Polsce charytatywnych aukcji sztuki jak zawsze odbędzie się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Nie będzie można jednak brać w niej udziału osobiście – instytucje kultury są z powodu pandemii zamknięte dla zwiedzających. Jak zatem wziąć udział w licytacji przez internet?

Podstawą udziału w aukcji online i licytowania na odległość jest katalog aukcji na portalu artinfo.pl. Katalog znajduje się tutaj:
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/5-aukcja-dla-domu
Można tam oglądać prace i już teraz składać zlecenia. I właśnie pod tym linkiem w sobotę 5 grudnia o godz. 16 rozpocznie się licytacja. Żeby jednak mieć możliwość składania zleceń i licytowania, trzeba mieć konto na tym portalu. Żądanie założenia konta pojawi się np., gdy klikniesz na pole “złóż zlecenie” przy wybranej pracy z katalogu.

Można także założyć konto, korzystając z zakładki “Zarejestruj się”, znajdującej się w prawym górnym rogu portalu Artinfo.pl. A co potem? Są trzy możliwe formy wzięcia udziału w aukcji. Opisujemy je poniżej.

1. Złożenie zlecenia z podanym limitem

Takie zlecenia można składać już teraz, i aż do dnia aukcji. Robi się to za pośrednictwem formularza, który otwiera się przy zdjęciu pracy w internetowym katalogu. Jak złożyć zlecenie – pokazujemy na ilustracji poniżej.

W internetowym formularzu wpisuje się limit – najwyższą cenę, jaką się jest w stanie zapłacić za wybraną pracę. Przy tym wariancie nie trzeba śledzić przebiegu licytacji. Po prostu – po jej zakończeniu dostaniemy informację, czy nasza cena była najwyższa.

2. Zlecenie telefoniczne

W tym samym formularzu możemy wpisać także numer telefonu i prośbę o licytację telefoniczną – wtedy w trakcie aukcji reprezentant Artinfo będzie licytował w naszym imieniu, przez telefon konsultując z nami kolejne podbicia. Ten wariant daje większe emocje, i większy wpływ na przebieg aukcji. Oczywiście, w tym wariancie trzeba być “na telefonie” podczas licytacji.

3. Licytacja live – podbijamy online

I trzeci wariant – licytacja live. W tym wariancie na ekranie komputera można podbijać swoją ofertę – tak, jak np. na portalu allegro. W trakcie aukcji, gdy klikniemy na napis “licytacja live”, po lewej stronie ekranu komputera będziemy widzieli licytowaną pracę, a po prawej – aktualny wynik licytacji i kolejne podbicia. Jest tam też zielone pole do podbijania ceny. Klikając w to pole, bierzemy udział w licytacji. Wcześniej trzeba zwolnić “kłódkę” – blokadę zabezpieczającą nas przez przypadkowym kliknięciem i podbiciem ceny. Jak wygląda licytacja live – widać poniżej.

Udział w licytacji live zapewnia największe emocje, i największy wpływ na przebieg licytacji. Zachęcamy do tej formy udziału w Aukcji dla Domu online. Z kolei portal Artinfo.pl zachęca, żeby chęć licytacji live zgłaszać z wyprzedzeniem. Na ilustracji poniżej pokazujemy, jak zgłosić się do licytacji live.

Transmisja wideo na Facebooku

Aukcję dla Domu w tym roku, jak zwykle, będzie prowadził Maciej Narożny z Radia Eska. Gorącą atmosferę licytacji, która wyróżnia nasze aukcje, będzie można poczuć, oglądając transmisję wydarzenia na Facebooku na profilach Fundacji Dom Autysty oraz Centrum Kultury Zamek.

Zamiast wystawy

W tym roku nie możemy zorganizować wystawy. Możliwe jest jednak indywidualne umówienie się na oglądanie wybranych prac. Prosimy o kontakt mailowy: fundacja@domautysty.org.pl, lub telefoniczny: 733 673 674. Chętnie odpowiemy także na wszelkie pytania dotyczące licytacji. Zachęcamy też do śledzenia informacji o aukcji na stronie wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/732543390944058/?active_tab=discussion

Dochód – na wyposażenie Domu Autysty

Dochód z tegorocznej edycji Aukcji dla Domu zostanie przeznaczony na wyposażenie Domu Autysty – pierwszej w Poznaniu placówki dla dorosłych osób z autyzmem, oraz na sfinansowanie zajęć terapeutycznych.

Aukcję dla Domu swoim patronatem objęli JM Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Prezydent Miasta Poznania. Autorem identyfikacji wizualnej jest Grzegorz Myćka.

Plakat Aukcji dla Domu. Projekt: Grzegorz Myćka

Plakat Aukcji dla Domu. Projekt: Grzegorz Myćka

powrót