Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

Aukcja dla Domu w Zamku 8 grudnia 2018 r. o godz. 16. Jest katalog, zapraszamy!

Aukcja dla Domu

Aukcja dla Domu

Aukcja dla Domu – doroczna impreza Fundacji Dom Autysty odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w Sali Wystaw Centrum Kultury Zamek. Początek o godz. 16. Zapraszamy, są piękne dzieła sztuki! Cena wywoławcza wszystkich prac to 100 zł.

Katalog aukcji jest dostępny na portalu ARTINFO.PL, za pośrednictwem którego można składać zamówienia na poszczególne prace, a także „na odległość” brać udział w licytacji. Katalog w pliku pdf  jest do pobrania TUTAJ:  Katalog_2018_pdfInformacje o dziełach sztuki, które będą licytowane podczas aukcji, można także na bieżąco śledzić na Facebooku – w wydarzeniu Aukcja dla Domu.

W tym roku kuratorką aukcji sztuki w Zamku jest dr Dorota Żaglewska, specjalistka w dziedzinie rynku sztuki. Licytowanych będzie 113 prac artystów, przede wszystkim z Poznania, m.in. Honzy Zamojskiego, Piotra C. Kowalskiego czy prorektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Marka Jakuszewskiego. Prace na aukcje przekazali Fundacji Dom Autysty także uznani twórcy spoza naszego miasta, m.in. Wilhelm Sasnal i Ewa Kuryluk.

Po raz trzeci wykorzystujemy wspaniałą oprawę graficzną aukcji, przygotowaną przez dr. Marcina Markowskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2016 r. “domek – słoneczko” był czerwony, w 2017 r. – niebieski, a w tym roku intensywnie zielony.

Licytację poprowadzi Maciej Narożny, prezenter Radia Eska.

Aukcja sztuki w Zamku, a wcześniej wystawa

Imprezę Fundacji Dom Autysty objęli swoimi patronatami honorowymi JM Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Wojciech Hora oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.
Dochód z Aukcji dla Domu wesprze budowę placówki dla osób z autyzmem w Poznaniu, którą w najbliższym czasie rozpocznie Fundacja Dom Autysty. Posłuży także sfinansowaniu dodatkowych zajęć dla uczniów z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zbigniewa Tylewicza.

Prace, które będą licytowane podczas Aukcji dla Domu, będzie można w dniach 30 listopada – 8 grudnia oglądać w Sali Wystaw Zamku podczas Wystawy dla Domu.

Planowane są oprowadzania kuratorskie: 2 grudnia oraz 5 grudnia, Sala Wystaw, g. 12.00, oraz warsztaty dla dzieci: 1 grudnia, Sala Wystaw, g. 12.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

powrót