Aktualności - Grafika ozdobna Aktualności - Grafika ozdobna

1,5 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty. Jak to zrobić, i dlaczego warto?

1,5 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty. Uczestnicy pobytu weekendowego z terapeutami

1,5 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty. Uczestnicy pobytu weekendowego z terapeutami

Fundacja Dom Autysty jest organizacją pożytku publicznego, czyli OPP. Jak każda OPP ma prawo do zbierania 1,5 proc. podatku od podatników.

Możesz wesprzeć działalność Fundacji Dom Autysty i przekazać nam 1,5 procent podatku za rok 2023, równocześnie pomagając osobom z autyzmem. Jak to zrobić?

Fundacja Dom Autysty. 1,5 % podatku dla ludzi z autyzmem

Najprościej przekazać Fundacji Dom Autysty 1,5 procent podatku za pośrednictwem programu e-pity. Wystarczy kliknąć TUTAJ, żeby uruchomić program, który nie tylko automatycznie obliczy podatki, ale też wskaże Fundację Dom Autysty jako beneficjenta 1,5 proc. Twoich podatków.

Jeśli natomiast wypełniasz tradycyjny, papierowy formularz PIT, po prostu wpisz w nim w odpowiedniej rubryce nasz numer KRS 0000522417.

1,5 procent podatku zostanie wtedy przekazane Fundacji Dom Autysty przez Urząd Skarbowy.

1,5 procent podatku dla Fundacji Dom Autysty. Dlaczego warto?

Dlaczego warto wspomóc Fundację Dom Autysty przekazując jej 1,5 procent podatku? Fundacja Dom Autysty jest jedynym w Poznaniu i jednym z nielicznych w skali kraju miejsc dla dorosłych osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną wymagających dużego wsparcia. Zbudowaliśmy Dom Autysty w Poznaniu, korzystając z dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Prowadzimy zajęcia dzienne dla 14 osób, liczba uczestników zajęć dziennych co roku się zwiększa. Przyjęliśmy osoby, którym odmówiono przyjęcia do innych placówek, albo z uwagi na trudne zachowania, autoagresywne, agresywne i destrukcyjne, musieli zakończyć swoje uczestnictwo w zajęciach. Np. Warsztaty Terapii Zajęciowej nie są przygotowane na przyjęcie takich osób.

Organizujemy również pobyty usamodzielniające w mieszkaniach treningowych, w których biorą udział 22 osoby. Docelowo chcemy zająć się organizacją stałego zamieszkania dla dorosłych osób z autyzmem, które nie są w stanie żyć i mieszkać samodzielnie. Staramy się jednak cały czas uczyć ich, by byli tyle samodzielni, na ile jest to tylko możliwe.

Dlatego uczestników naszych zajęć uczymy samodzielności w wielu dziedzinach. Uczymy dbania o siebie, utrzymywania higieny, przygotowywania posiłków, sprzątania, prania i wieszania upranych ubrań i pościeli.

Ludzie z autyzmem potrzebują pomocy. 1,5 % podatku i nie tylko

1,5 procenta podatku dla Fundacji Dom Autysty wspiera więc bardzo potrzebujące osoby z autyzmem. Pomagając naszej fundacji podatku pomagasz osobom, które bardzo tego potrzebują. I to za pośrednictwem organizacji, która ma status Organizacji Pożytku Publicznego, składa co roku sprawozdania ze swojej działalności, a więc jest godna zaufania. Ponadto Fundacja Dom Autysty jest członkiem Porozumienia Autyzm-Polska, federacji kilkudziesięciu organizacji działających na rzecz osób z autyzmem.

Pomóc Fundacji Dom Autysty możesz nie tylko przy okazji rozliczenia rocznego. Fundacja Dom Autysty prowadzi także akcje charytatywne na rzecz osób z autyzmem. Największa z nich to doroczna Aukcja dla Domu w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Artyści przekazują swoje prace na rzecz osób z autyzmem. Następnie są one licytowane w Zamku, ale kupić je można także przez internet za pośrednictwem portalu artinfo.pl. Aukcja dla Domu jest znaczącą imprezą, relacjonowaną przez media: portale internetowe, radio i telewizję.

powrót